FANTASY SPORTS JALGPALLITURNIIRID

Fantasy Sports Freeroll

Fantasy jalgpall turniiride sisseost algab üldjuhul paarist eurost. Mõnele suuremale turniirile võib olla sisseostu summa enam kui €100. Samas toimuvad üsna tihti ka Fantasy Sports freerollid, kus sissepääs on 100% tasuta, samas võidud on pärisrahas! Freerollid on regulaarselt saadaval nii Olybeti kui Pafi Fantasy Sports lehtedel.

Kui plaanid osaleda mõnel Fantasy Sports turniiril, siis tasub eelnevalt lugeda põhjalikult läbi kõik antud turniiriga setud reeglid ja tingimused. Põhjus on lihtne, saadaval on mitmed Fantasy jalgpalli formaadid, kus tingimused on väga erinevad. Uusi formaate lisatakse pidevalt ja reeglites tehakse tihti muudatusi.

Peamine erinevus formaatidel seisneb mängijate valikus ja punktide teenimise tingimustes. Osadel turniiridel saad kasutada meeskonna loomiseks 15 mängijat (4 vahetusmängijat), aga osades 11 või isegi vähem.


ERINEVUSED TINGIMUSTES

Kas turvavõrk on lubatud või mitte. Kui turvavõrk on lubatud, siis kõik mittealustavad mängijad asendatakse kohtumise algul sama klubi mängijaga (võrdväärse või odavama hinnaga).

Fantasy Jalgpall Sports Football

Kuhjumise karistus. Kui karistus on aktiivne, siis võib sellega saada miinuspunkte. Kui Sul on kaks või enam kaitsvat mängijat samast klubist ja nad teevad nullmängu.

Lisaks võivad kehtida erinevused, kas kapten ja abikapten tuleb valida. Kui palju punkte saab kapten ja abikapten. Kapten saab tavapäraselt topeltpunktid. Abikapten saab topeltpunktid juhul, kui kapten ei mängi. Aga need reeglid võivad formaaditi erineda.

Lisaks on olemas veel eriformaadid, nagu 6-väljakul formaat, 5-väljakul formaat, 3 staari jne.

Jälitus formaadis antakse mängijatele handicap vastavalt nende eeldatavale esitusele. Mängijaid saab valida hinna asemel boonuspunktide põhjal. Võid valida mängijad, kellelt ei oodata häid sooritus ja seeläbi alustad turniiril eduseisust. Samas võid valida ka need mängijad, kellelt just oodatakse häid tulemusi. Sellisel juhul saad hakata teisi võistkondi jälitama.


FANTASY JALGPALL – LISAAEG JA PENALTISEERIA

Arvestus turniiridel käib vastavalt normaalaja tulemustele (ka.üleminutid).

Kui mängus tuleb lisaaeg või lüüakse penaltid, siis Fantasy Sports turniiridel seda ei arvestata. Võivad kehtida erandid.


KAPTEN JA ABIKAPTEN

Kapten Fantasy Jalgpall

Enamikes Fantasy Sports mängudes tulev valida kapten ja abikapten. Üldjuhul kehtib reegel, et kapteni punktid kahekordistatakse ja kui kapten ei mängi, siis kahekordistatakse abikapteni punktid. Seega kapteni ja abikapteni valikut tuleb teha hoolikalt, seda enam, et nende hind on kõrgem kui teiste mängijate oma.

Kui abikapten ei mängi, siis saab tema asendaja tavapärasest suurema kordajaga punktid. Juhul kui kapten ja abikapten ei mängi ja asendusmängija ei ole saadaval, siis Sinu meeskonnas kapten puudub. Sellist olukorda tuleks vältida, sest kui suurema kordajaga punkte ei saa, siis läheb võistlusel väga raskeks.


FANTASY JALGPALL – PUNKTIDE ARVESTUS

Fantasy Jalgpalli punktiarvestus
Fantasy Jalgpall väravavaht

Kõik andmed saadakse mängijate punktide kohta statistika pakkujalt Sportyman. Andmeid kogutakse kohtumiste ajal ja peale kohtumist.

Võistlejad saavad punkte vastavalt oma meeskonda valitud mängijate esitusele väljakul. Võimalus on saada nii pluss- kui miinuspunkte. Kui Sinu valitud võistleja lööb omavärava või saab punase kaardi, siis võib olla kindel, et sealt tulevad mõned miinuspunktid.

Täpsem punktide arvestus käib vastavalt iga turniiri tingimustele. Kui oled Fantasy Sports meeskonna loomise lehel, siis vali “Punktiarvestus”. Seejärel ilmub detailne ülevaade, mis tingimustel antud turniiril punkte jagatakse. Fantasy jalgpall turniiridel on üldjuhul antud nimekiri üsna pikk, kus võib olla ligemale 30 punktide kogumise tingimust.


FANTASY JALGPALL @ LISAINFO

Osadel Fantasy Sports turniiridel kehtib reegel „Üks Võimalus“.
Üks Võimalus tähendab seda, et iga võistleja saab oseleda turniiril ainult ühe meeskonnaga.

Aeg-ajalt on saadaval ka erinevad Fantasy jalgpall satelliitturniirid. Satelliitturniiri auhinnaks on pilet suurema sissemaksega turniirile. Satelliidid võivad olla ka astmetega, kus ühelt satelliidilt saab pileti järgmisele satelliidile.